Červená, podobně jako vejce, je symbolem nového života, a právě červen je dobou, kdy začínáme sklízet jeho plody, které byly během března zasety, během dubna a května opečovávány a vedeny k růstu. I my ve škole vidíme jak naše děti rostou a jak se posouvají. Žáci se účastnili atletických závodů v Hořátvi, sportovního dne v Pískové Lhotě, plnili úkoly zdatného cyklisty v Nymburce, vyjeli na výlet do zoo Chleby, zkoušeli různé pokusy nejen s roboty s Edubusem a závěr školního roku oslavili slavnostní akademií, kde se děti napříč ročníky prezentovali v různých disciplínách např.zpěv, tanec, módní přehlídka či herectví. Vystoupení byla úžasná a zábavná. Každý návštěvník odcházel s dobrou náladou a úsměvem na rtech. Své první vysvědčení dostali prvňáčci a své poslední v Kostelní Lhotě zase páťáci. Vždy, když něco končí, něco nového zase začíná! Podívejte se na krásné fotografie do naší FOTOGALERIE. Přejeme všem bezpečné a slunečné prázdniny plné radosti a štěstí!

Ve středu 22. června jsme si s našimi prvňáčky užili slavnostní den v místní knihovně. Prvňáčci přišli krásně oblečeni a v podpaží si nesli oblíbené knížky. Paní knihovnice Květa Šlemínová děti mile přivítala. Pak bylo na dětech, aby ukázaly, co se za školní rok naučily. Bez zaváhání a správně zodpověděly všechny zadané otázky a opravdu krásně přečetly kousek textu ze své oblíbené knížky.

Pasování na „Rytíře řádu čtenářského“ se ujal sám pan král – starosta Tomáš Drobný. Všichni noví „Rytíři řádu čtenářského“ dostali za odměnu medaili, klíč ke čtenářské truhle a knížku. Po závěrečné řeči pana krále a paní ředitelky jsme si zazpívali prázdninovou písničku. Bylo to super dopoledne! Děkujeme a přejeme krásné prázdniny.

třídní učitelka Klára Turková

 Závěrečný den našeho pobytu jsme věnovali místní velké vzácnosti - Výtopna a ozubnicová dráha.  Krásnou procházkou jsme došli k Muzeu v Kořenově, kde nás čekali místní nadšenci, kteří nás provedli celou historií místní dráhy. Ve Výtopně jsme se stali součástí jedinečných dieslových strojů a cestou zpět jsme opět obdivovali místní faunu a flóru. Odpoledne jsme řešili vědomostní úkoly a hráli různé sportovní hry. Po večeři jsme nastoupili k slavnostnímu zakončení a vyhlášení soutěží jednotlivců i skupin. Opět k nám zavítal duch Jizerských hor a víla Jizerína. Pobyt nám rychle utekl, ale zážitků máme mnoho:

 Z postele nás dnes ráno vytáhlo krásné slunečné počasí a velká touha po nových zážitcích. Děti se rychle připravily na pravidelné bodování pokojů a vyrazili jsme na autobus směr Harrachov. Tam na nás již čekala mašinka, která nás vzala za nádhernými vyhlídkami k Mumlavským vodopádům, mamutím skokanským můstkům a rozhledy kolem Harrachova. Po obědě nás čekala velice zajímavá prohlídka sklárny, návštěva muzea a podnikové prodejny. Po návratu by leckdo očekával, že budeme unavení, ale náš večer byl plný kultury. Do světa módy nás vtáhla módní přehlídka, uši potěšil zpěv a oči a tělo tanec. Ne nadarmo byly v Kořenově lázně.

Se školou na golf
Česko sportuje
Čtení pomáhá
Ovoce a zelenina do škol
MAS Podlipansko
DM preventivní program Veselé zoubky
ARTOFOTO.cz © 2017 created by Grafiweb