Dveře naší školy v Kostelní Lhotě se pravidelně otevírají také všem strašidlům, strašáčkům, kostlivcům, duchům a především našim známým a přátelům. Každý rok společně oslavujeme krásné podzimní dny a soutěžíme o NEJ Lhotskou dýni. Dýní se sejde vždy hojně a porota složená ze zástupců rodičů a obce má nelehkou úlohu, protože dýně jsou všechny krásné a nápadité. Děti na zahradě tvoří a soutěží a nám je vždy velkým potěšením nabídnout všem rodinám, přátelům a známým čas a prostor k setkávání, seznamování a sdílení společných zážitků.

V čase předvánočním se naše výtvarné a pracovní hodiny věnují výrobě drobných dárků, které vždy na začátku adventu nabízíme na Vánočním jarmarku. Děti vyrábějí různé vánoční ozdoby, přírodní svícny, voňavá mýdla, keramické dekorace, pečeme vánočky, vaříme čaj a mnoho dalšího. Celý večer získává slavnostní atmosféru dětským pěveckým vystoupením v kostele.

Sportovní úkoly a přátelská atmosféra čeká v září na školní zahradě také na děti z naší mateřské školy. Loučení s létem se ujali přímo naši školáci, kteří si připravují několik stanovišť pro děti ze školky a zároveň se stávají také jejich průvodci a pomocníky. Za svou snahu a spolupráci obdrží děti z MŠ vždy nějaké drobné dárky, které vyrobí a připraví naši školáci.

Každý školní rok se snažíme v naší malotřídní škole v Kostelní Lhotě propojit s určitým tematickým projektem. Například školní rok 2017/2018 byl propojen s putováním s Indiány za poznáním. Školní rok 2018/2019 byl rokem Superhrdinů, kde je všechno možné. Loňský školní rok jsme vypluli S námořníky za poznáním. Věříme, že celoroční témata si děti užívají, rozvíjí jejich výjimečné schopnosti, přispívají k pohodě a radosti ze vzdělávání a s láskou nás provádějí neodolatelným světem poznání.

 

  • 1
  • 2
Se školou na golf
Česko sportuje
Čtení pomáhá
Ovoce a zelenina do škol
MAS Podlipansko
DM preventivní program Veselé zoubky
ARTOFOTO.cz © 2017 created by Grafiweb