Projekt „Naše kořeny“

Stalo se již tradicí, že nás každý školní rok provází jedno zajímavé téma. Provázanost všemi ročníky, třídami i předměty je vždy hlavní myšlenkou celoročního projektu. V letošním roce jsme se s dětmi rozhodli pořádně prozkoumat naši minulost – „Naše kořeny“. Budeme se zabývat historií školy, obce, ale i celé naší vlasti nebo planety Země. Kořeny, ze kterých vyrůstá každá rostlina, pro nás budou symbolizovat jistotu, stabilitu, tradice a minulost každého z nás. Hlavním smyslem projektu je přiblížit a ukázat našim žáčkům, že vědění „odkud pocházíme“ je zásadní při rozhodování o tom, „kam směřujeme“…

V pátek 8. 9. jsme projekt „Naše kořeny“ odstartovali tematickým dnem v lese. Po rozdělení do týmů byly pro děti připraveny stanoviště se zajímavými úkoly. V příjemném lesním prostředí je čekalo zábavné dopoledne plné soutěží a her. Dětem se představila a na stanovištích se jim věnovala hned celá skupinka zajímavých bytostí od babky kořenářky, přes družinu lesních víl a skřítků, až po čarodějnici a historickou badatelku. Po veselém dopoledni, stráveném v lesním chládku, na děti čekala odměna v podobě tradičních sladkých perníčků. Bylo to super! Už se všichni těšíme na další společné dobrodružství 😊.