Putování za loupežníkem Rumcajsem

Zážitkový týden s prvňáčky odstartoval v pondělí 15. dubna tvořivou dílničkou, kde děti vyráběly „strom z lesa Řáholce“ a blíže se seznamovaly s tématem – Pohádky o loupežníku Rumcajsovi, Mance a Cipískovi. V úterý nás čekal první celodenní výlet do Poděbrad. Naučná stezka nás vedla k oboře a k poděbradskému jezeru. Odpoledne děti plnily úkoly na kolonádě. Odměna byla sladká – kakao a horká čokoláda v Mléčném baru. Středa proběhla ve znamení her, soutěží, veselých písniček a výtvarných činností. Čtvrteční výlet do Jičína byl zlatým hřebem. Za loupežnickou rodinkou jsme se vypravili hasičskými vozy. Členové hasičského sboru pan Kurka a pan Čapek nás nejen bezpečně dopravili do Jičína a zpět, ale byli nám nápomocni i během putování po Cipískově stezce, na výpravě do Rumcajsovy jeskyně v lese Řáholci a při výstupu na zříceninu hradu Brada. Velice děkujeme! Poslední den nechyběla cesta za pokladem, který pro děti Rumcajs lišácky ukryl na nečekaném místě. Veselé úsměvy na tvářích dětí byly známkou toho, že si zážitkový týden naplno užily. Těšíme se na další dobrodružství!