Reflexní samolepky pro děti – Reflexáci 🙂

Naše škola se přihlásila k projektu, který vznikl ve spolupráci se SMS ČR a je financován z Fondu zábran škod České kanceláře pojistitelů. Podstatou projektu je vybavit školy a školky v menších obcích v celé ČR zásobníky reflexních samolepek. Více než polovinu školního roku se ráno později rozednívá a odpoledne brzy stmívá, proto se riziko střetu chodce s jedoucím motorovým vozidlem velmi často týká především dětí. 

Před budovu naší školy jsme dnes umístili zásobník se samolepícími retroreflexními terči, které si mohou děti vzít ZDARMA a nalepit si je na pravou polovinu těla nebo na batoh a řidiči tak mají možnost jej vidět již ze vzdálenosti 200 m.

Prosíme, nejen žáky naší školy, o rozumné nakládání se samolepkami, aby nám u školy po nějaký čas vydržely.